Güzellik ve Kuaför Salonu

Soğuksu Mh. Toroslar Cd.

No: 54A - ANTALYA

İpek Kirpik

İpek Kirpik Uygulaması

İpek kirpik uygulaması, hayvan kıllarından ya da sentetik maddelerden elde edilen tekli yumuşak kirpiklerin özel bir yapıştırıcıyla tek tek kişinin kirpiğinin dibinden yapıştırılmasıdır. Böylece kirpik sayısı neredeyse iki katına çıkmaktadır, bu eklemeler uzun ve kıvrık olduğu için de bakışlarınız değişir. Uygulamanın süresi ise yaklaşık 1 saat sürer.İpek kirpikle ilgili en yaygın inanış kişinin kendi kirpiklerini de döktüğü yönünde. Uzmanlara göre yapışkan eridiğinde ipek kirpik düşüyor, ancak kendi kirpikleriniz yapışkanlı değil; yani döküldüklerinde eskisi gibi oluyor. Ancak uzman olmayan kişiler tarafından yapılırsa, çok ovuşturur ya da takma kirpikleri elinizle çekiştirirseniz kendi kirpiklerinizin de dökülme ihtimali var.Sonuç olarak uzman ellerde yaptırıp, bakımına dikkat ettiğiniz sürece ipek kirpiğin bir sakıncası yok.

Unutmamanız Gerekenler

  • Öncelikle alerjik bir göz yapısına sahip olmamanız gerekiyor, kullanılan yapıştırıcı gözünüzü rahatsız edebilir.
  • Lens kullanıyorsanız, ipek kirpiğin bir zararı yok. Ancak yaptırmaya giderken çıkarmalısınız.
  • İpek kirpik uygulaması yaptırdıktan sonra 48 saat su değdirmemeniz öneriliyor.
  • İlk günler çok önemli. Oynamak, su değdirmek ya da yüzüstü uyumak gibi faktörler kirpikleri kalıcı olarak yamultabiliyor, birbirine karışmalarına neden olabiliyor.
  • Sonrasında da yüzünüzü yıkarken, makyajınızı çıkarırken ve duş alırken göz çevrenize olabildiğince az su değdirerek nazik hareketlerle temizlemelisiniz.
  • Yukarıda belirttiğimiz yasakları tekrar hatırlatmaya gerek yok; ayrıca özel günlerde yasağı delebilir, rimel kullanabilirsiniz. Tabii bu kirpiklerinizin ömrünü kısaltacaktır.

Bilgi ve randevu için bizi arayınız 0 (242) 237 21 13

İletişim