Güzellik ve Kuaför Salonu

Soğuksu Mh. Toroslar Cd.

No: 54A - ANTALYA

Göz Makyajı

Kalıcı makyaj nedir?

Permanent make up yani kalıcı makyaj doğal pigmentleri cildin üzerine yerleştirme sanatıdır. Tamamen doğal mineral ve bitki pigmentlerinin mükemmel bileşiminden elde edilir. Kesinlikle yan etkisi yoktur. Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel olarak doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına zerk edilme işlemidir. İşlem tamamlandıktan sonra epidermis hücreleri ölür ve yenilenir. Pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 3 ile 5 yıl boyunca görünürlüğünü korur.

Kalıcı makyaj nasıl yapılır?

Çoğu kişi uygulama anını hafif bir batma hissi olarak tarif eder. Kişinin ağrı duyarlılığı ve uygulayıcının el hafifliğine göre farklılıklar gösterecek minimum bir rahatsızlık söz konusudur. Bölgede oluşabilecek rahatsızlıkları en aza indirmek ve bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi uygulaması yapılır. İşlemin uzunluğu kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir. Ortalama süre 30 dakika ile 1 saat arasında değişir.

Kalıcı Göz Makyajı

Göz Makyajı daha doğrusu kusursuz göz makyajı için, eyeliner ve göz kalemi kullanmadan önce bilmeniz gereken en önemli şey, her iki göz makyajı malzemesinin de mümkün olduğunca ince çizgilerle çizilmesinin göz makyajı  ve gözü daha güzel göstereceğidir.

Göz Makyajı yaparken göz şeklindeki kusurları gizlemek için gereken değişiklikleri yapmak önemli. Bu bölüm göz şeklinize göre makyaj teknikleri hakkında bilgi vermek için hazırlandı.

Göz Makyajı yaparken, gözü ideal göz şekli olarak kabul edilen badem göze yaklaştırmak için göz şekillerine göre makyaj tekniklerini kullanacağız.

Göz Makyajı ve Göz Şekillerine Göre Makyaj için öncelikle göz şeklinizi bilmelisiniz. Aşağıdaki tüyolar size bu konuda yardımcı olacaktır..

Göz şeklinizi belirleyin

  • Göz kapağı gözün renkli kısmının üzerine düşüyorsa bu küçük gözdür.

  • Gözün yükseklik ve uzunluğu birbirine eşit durumda ise bu yuvarlak gözdür.

  • Düz bir şekilde aynaya bakarken gözün renkli bölümünün hareketleri takip edilebiliyorsa bu büyük gözdür.

  • Dış açı iç açıya göre daha dar ise bu düşük gözdür.

  • Eğer kaş yayı düşükse bu da çukur gözdür.

Bilgi ve randevu için bizi arayınız 0 (242) 237 21 13

İletişim